Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
30 Ekim 2011 - 17:18

GÜNLÜK YAŞAMIN DÜZENLENMESİ Hastaların hareketlerini tamamen kısıtlaması akut dönemlerden sonra gerekmez. Bunun yerin aşırı yorucu işlerden kaçınılması gerekir. Bu bir gripal enfeksiyon değildir ve asla yatmakla düzelmez.

     Vertigolu hastalar ayağa kalkabildiği her an günlük işlerini yapmalıdırlar. Haftada 3 gün 1 saatten az olmamak kaydıyla yüzüp yürüyebilir, dans edebilir. Bu sorundan kurtulmak ve yeni baş dönmesi ataklarıyla karşılaşmamak için belli ölçülerde hareket şarttır. 
    
Yüzme sırasında kulak tıpayla tıkanmalıdır. Arabada veya uçak seyahatlerinde emniyet kemeri çıkarılmamalı ve mümkünse bu sırada kitap, gazete okumaktan kaçınılmalıdır. Motosiklet, bisiklet kullanmaktan, denizde dibe dalmaktan kaçınmak gerekir. Öte yandan vertigoluların daima ani refleks ve hareketlerden çekinmesi gerekeceği unutulmamalıdır.
Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © vertigom.com Tasarım : bayburt.net