Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
30 Ekim 2011 - 17:17

Baş dönmesi sorunu olan kişilerin hemen hepsinde yemek ve bağırsak düzeni gözden geçirilmelidir. Hiçbir zaman öğün atlanmamalı,günde 5 öğün yenmeli ve kabız olmamak için özel çaba gösterilmelidir.

Kabızlıkla mücadele doğrusu pek kolay değildir. Sabah aç karna ılık su içmeli, barsağı yumuşak tutacak gıdalar özellikle seçilmelidir. Tansiyon ister düşük ister yüksek olsun mutlaka tuz kısıtlanmalıdır.
     Devamlı sersemlik halinde dolaşıyorsanız veya kulaklarda uğultu ve çınlama başladıysa tuz tamamen ortadan kaldırılmalıdır. Kahve ve kolalı içeceklerden uzak durulmalı, çay bile sorunu artırıyorsa azaltılmalıdır.

Sigara, alkol özellikle mayalı içkilerden bira ve şarap kullanmaktan kaçınmalıdır. Maden suyunun bile dokunduğu kimselerin olduğunu söyleyebiliriz. Sucuk, pastırma ve çikolatadan uzak durulmalıdır.
     Aslında herkeste birbirinden farklı besinler sorunu tetikleyebilir. Kiminde tatlandırıcılar, kuruyemişler, çiğ bazı meyveler, ceviz, badem, kestane, susam hatta ayran ve bozanın dokunduğu hastalar var.


Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © vertigom.com Tasarım : bayburt.net