Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
30 Ekim 2011 - 17:12

Şiddetli baş dönmesi geçiren hastalar o anda konuyla ilgili olsun olmasın acilen bir doktor arayışındadır.

İLGİLİ UZMANLIK DALLARI

Aniden başlayan şiddetli baş dönmesi olan vertigolu hastalar çok farklı branşlarda çalışan uzman doktorlara başvurmaktadırlar. Acil servise, siddetli baş dönmesi krizi ile gelen bir hastayı  muayene eden acil hekim olayın nedenine inecek bir yaklaşımı o an için gösteremez. 
O anda veya daha sonraki günde genellikle nöroloji veya beyin-sinir cerrahisi uzmanının konsültasyonu talep edilir. Onların muayenesinde de olayı izah edecek ve acil girişimi gerektirecek hiçbir şey bulunmayabilir.
Psikiyatri doktorları vertigo krizi sırasında hastayı görmüşlerse belki panik atak tanısı bile koyabilir. 
 
Dahiliye uzmanları bu baş dönmesinin tek nedeninin  tansiyon düşme veya çıkmasına bağlı olabileceği inancındadırlar. Tansiyon düşüklüğü aslında bu hastaların neredeyse hepsinde vardır. Fakat baş dönmesi krizlerinde yapılan tedaviyle tansiyon normale getirilse bile baş dönmesinin kaybolmaması hekim ve hastada yeniden telaşın başlamasına yol açar.
Olayla ilgilenebilecek diğer bir branş ise Kulak Burun Boğaz uzmanlarıdır. 
Baş dönmesi nedenlerinin yaklaşık yarısının boyun kaynaklı veya yaşlılığa bağlı olması durumu konuyla ilgilenecek bir diğer branşı daha öne çıkarır. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlık Alanı.


Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © vertigom.com Tasarım : bayburt.net